Permanentní Make-Up

26. března 2008 v 21:30 | *[S]cEnE_QuEe[N]* |  →Fashion←
Permanentní make-up není náhražkou za ten opravdovývíce fotografií...foto: Profimedia.cz
Permanentní make-up není náhražkou za ten opravdový

Permanentní make-up vás zvýrazní, ale pravé líčení nenahradí

Nelíbí se vám, že máte nevýrazné oči, obočí mizí a rty ztrácejí původní tvar? Poradíme, jak to změnit. S trvalým make-upem navíc líčení zabere méně času. Prohlédni fotky - Permanentní make-up

Permanentní make-up je metoda, při které se vpravují velmi tenkou jehlou těsně pod kůži barevné pigmenty. Ty jsou rostlinného původu a nezpůsobují alergie. Tuto službu u nás nabízí kosmetické salony víc než deset let a zatím neztrácí na oblibě. Pokud se rozhodnete, že permanentní make-up vyřeší vaše problémy, vydejte se ke kosmetičce co nejdřív.
V chladnějším období je totiž ten správný čas. Silné UV záření může vyvolat pigmentové skvrny, kterých se nelze zbavit.
OČNÍ LINKA I OBOČÍ
"Permanentní make-up nenahrazuje líčení, ale je pro ně jenom podkladem," říká Eva Štědrá ze salonu Estetica. "Měly byste vypadat přirozeně, ale nikoliv ,zmalovaně'," dodává. Většinou se dokresluje jen jemná linka na očích nebo nové obočí. Pomůže také zvýraznit linii rtů, která se vlivem přibývajících vrásek ztrácí.
NENÍ TO NA VĚKY
Barva zůstane v kůži dva až čtyři roky. Pak se postupně vytrácí a je třeba zákrok znovu podstoupit. Důležitou roli hraje i věk. Paradoxně čím jste starší, tím déle vám permanentní make-up vydrží. Pleť mladších žen se totiž rychleji obnovuje a lymfatický systém likviduje cizorodé látky, tedy i barvivo, mnohem rychleji.
Permanentní make-up bolí prý stejně jako píchnutí špendlíkem do rtů, proto je prováděn pod lokálním znecitlivěním. Tato metoda nemá jen dekorativní účel. Díky ní lze vybarvit i "nový" prsní dvorec po ablaci prsu nebo zakrýt jizvy po operacích či úrazech.

Jak permanentní make-up vypadá

ÚSTA
Nevýraznou linii rtů lze doplnit co nejpřirozenější barvou. Pro zvětšení velikosti rtů lze vytvořit linku nad rtem a vzniklou mezírku pak doplnit barvou.
OBOČÍ
Chybějící chloupky v obočí se dokreslují ve směru jejich růstu, a to po celé linii. Napojení musí být nenápadné, ideálně v původní barvě nebo jen o odstín tmavší.
OČI
Linka pro zvýraznění oka je vedena v řasovém oblouku, čímž se dosáhne dojmu hustších a tmavších řas. Tvar mandlových očí pomůže vytvořit linka nad řasami.
Na co si dát pozor?
* Nechte si doporučit salon: Permanentní make-up vám vytvoří v kosmetických salonech. Pečlivě si vybírejte. Nezáleží jen na tom, zda má kosmetička kvalifikaci zdravotní sestry, musí mít i cit pro barvy. Pokud nenamíchá správně pigmenty, může se stát, že vaše obočí bude modré. Dokonalá hygiena je nutná.
* Pozor na opar na rtech: Pokud na ně trpíte, preventivně si nechte předepsat Herpesin.
* Dohlížejte na volbu barev: Raději několikrát zkoušejte s klasickými líčidly, než vyberete ty permanentní.
* Podepište s kosmetičkou dohodu o provedení zákroku a následné péči.
- Permanentní make-up
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama